top news

Events/News

"Chtěl jsem pro produkty Oribe haló efekt.“

Pondělí, 05 Prosinec 2022 08:54

Značka Oribe existuje od roku 2008. Tehdy se Daniel Kaner spolu s dalšími dvěma partnery včetně legendárního kadeřníka Oribe Canalese rozhodl vytvořit profesionální vlasovou značku s jedinečným butikovým dojmem. Od té doby těší značka Oribe svými luxusními produkty profesionální stylisty i náročné spotřebitele – a taktéž časopis Estetica.

S charismatickým Danielem Kanerem, prezidentem a spoluzakladatelem značky, který má dodnes v Oribe Hair Care na starosti design, prodej, marketing a vzdělávání, jsme se setkali na Kao Salon Global Experience 2022 v Amsterdamu.

Děkujeme, že jste si na nás dnes a zde udělali čas. V posledních měsících jste hodně cestoval…

Ach ano! Od března tohoto roku jsem zase hodně na cestách. Navštívil jsem několik zemí po celém světě, Itálii, právě teď Nizozemsko, Německo, byl jsem ve Velké Británii a Kanadě a připadá mi to skvělé. A je také úžasné sedět tady vedle vás, jen proto, že jste tu na živo a můžeme si povídat přímo osobně. Myslím, že jsme spoustu věcí brali jako samozřejmost – před tím, než přišel Covid.

Promluvme si o partnerství Oribe a Kao – skutečná win/win situace. Co vyhrává Oribe a jaké jsou výhody společnosti Kao?

Začátek spolupráce s Kao je skutečně zajímavý, protože jsem to byl já, kdo Kao oslovil. Musíte vědět, že John Moroney (Viceprezident Creative & Communication, Kao Salon Division) a já jsme přátelé téměř 30 let. Tak jsem se jednoho dne zeptal, jestli nechceme spolupracovat. A tak jsme začali nejprve v Severní Americe. 

Moc jsem si přál, aby značka Oribe našla silného partnera v takové společnosti jako je Kao, kde je znatelný obchodní talent pro salony. Také mi bylo jasné, že barvicí portfolio Goldwell patří k nejlepším a že my, jako Oribe, se nikdy nedostaneme do odvětví barev jen tak. Pro značku Goldwell je Oribe silným partnerem v péči o vlasy a novou značkou pro některé jejich salony, a to jak ve městech, tak na předměstích. Takže pro Oribe je Kao sázkou na jistotu. Od té doby, co jsme začali obchodovat po celém světě, můžeme pokračovat v rozvoji naší značky a rozšiřování naší distribuce.

Jak se Oribe liší od jiných vysoce kvalitních značek profesionální vlasové péče?

Součástí plánu značky bylo přinést do salonů něco, co chce každý. V USA jsme začali takto: Kontaktoval jsem kadeřnické salony v USA, se kterými jsme chtěli spolupracovat, protože si myslím, že salon je pro naše koncové klienty důležité místo. Nabízíme vám prémiovou značku, která je velmi moderní, kvalitní a naprosto odlišná. Kromě nejlepších salonů v USA jsme pro paralelně zavedli produkty do exkluzivních maloobchodních prodejen, jako je Neiman Marcus a Bergdorf Goodman (vzpomeňte si na KaDeWe, Alsterhaus nebo Oberpollinger). 

Velkou výhodou pro salony je, že když někdo vidí produkty v luxusních obchodech a následně v nejlepších salonech, zákazníci ho opravdu chtějí. Představte si umístění své značky vedle značky z drogerie, která není tak luxusní. Jakou zprávu pak posíláme do salonů? Chtěl jsem haló efekt produktů Oribe stojících vedle vůní Tom Ford. To zvyšuje prestiž naší značky.

Mimochodem, máme salony v malých i velkých městech. Osobně si myslím, že místo, kde se salon nachází, není vypovídající; je to věc majitele salonu. Majitel poskytuje ten správný zážitek pro své klienty.

Znamená to, že majitel salonu je ve skutečnosti značka?

Přesně tak. Naše vlasová show Oribe, zde v rámci Kao Salon Global Experience, byla zaměřená na ukázku zručnosti kadeřníka, což ve výsledku velmi ovlivní zážitek klienta v salonu. Naše značka je i vaše značka. Ale značka číslo 1., na kterou se má salon zaměřit, je jejich vlastní. Salon se musí stát značkou. 

Můžete se zdokonalovat díky novému školení, věnovat pozornost vzhledu svých stylistů, optimalizovat nabídku pro svou klientelu a najednou se už nebudete cítit ohrožení konkurencí z jiných salonů. A jakmile jste nejlepší salon ve městě, zaklepe na vaše dveře i personál, který chce v salonu pracovat.

Doba recese, jako je tato, není jednoduchá... Co radíte kadeřníkům?

Moje rada pro kadeřníky zní: Viděl jsem dnes na pódiu úžasného Angela Seminara, Nicci Welsh a mnohé další. Všichni investují do svého vzdělání a kariéry a sdílejí to, co dělají. A hlavní je, že milují to, co dělají. Přesně to bych rád poradil všem stylistům. Podělte se o svůj příběh se svými kolegy, zaměstnanci a klienty salonu. Pozvěte své zaměstnance na vzdělávací akce, jako je tato, nechte je číst francouzský či italský Vogue, nechte je být součásti!

Můžete nám přiblížit plány na rok 2023?

Co se týče produktových novinek, dojde k rozšíření naší nové řady Hair Alchemy. Jedním z milníků ve vzdělávání bude pořádání Oribe Ateliéru v Kodani, na kterém právě pracujeme. Začínáme tam se školením našich edukátorů, abychom celý mezinárodní tým sblížili. 

Každý malý dílek se počítá a je součástí velkého celku: ikonická vůně, nové produkty, sdílení příběhu značky. Snažíme se být každý rok o něco lepší, ten následující ještě lepší a neustále se snažíme podporovat komunitu. 

Nejde primárně o prodej produktů, ale o náš tým a naše zákazníky. A přál bych si, aby majitelé salonů byli otevření novým možnostem do budoucna a vedli své salony rozumem a hlavně srdcem. 

 • main image 1200 x 675 • Oribe-Alchemy-Campaign-16x9-2021_09_28-Beauty3 Kopie • Hair Alchemy Fortifying Treatment Serum 175 ml copy Kopie • Hair Alchemy Resilience Conditioner 200 ml Kopie • Hair Alchemy Resilience Shampoo 250 ml Kopie • Stacey Ciceron Ambassador fr Oribe Hair Kopie • Daniel Kaner Headshot_2021 Kopie •  

Related items

 • Kao Salon Global Experience 05 Prosinec 2022

  Na 2 300 kadeřníků z celého světa se zúčastnilo přední globální akce v oboru v Amsterdamu GLOBAL CREATIVE AWARDS

 • Kao Salon Virtual Experience 2021 05 Prosinec 2022

  Ve dnech 3. a 4. října 2021 pozvala Kao Salon Division stylisty z celého světa na svou virtuální show Kao Salon Virtual Experience 2021. Ti v rámci této akce využili možnosti zažít 48 hodin plných kreativity a inspirace: Různí umělečtí kadeřníci se podělili o své nejlepší technické a umělecké dovednosti v oblasti barvení, stříhání a stylingu. Jedním z několika vrcholů této akce byl slavnostní večer, kdy proběhlo „živé“ vyhlášení celosvětových vítězů Global Creative Awards.

 • Kao Salon Virtual Experience 2021 05 Prosinec 2022

  Ve dnech 3. a 4. října 2021 pozve Kao Salon Division stylisty z celého světa na akci Kao Salon Virtual Experience 2021.


 • Kao Salon Virtual Experience 3. a 4. října 2021 05 Prosinec 2022

  Po velkém loňském úspěchu virtuální kadeřnické show Kao Salon Virtual Experience se Kao Salon Division rozhodla uspořádat tuto akci i letos. Ve dnech 3. a 4. října 2021 pozve Kao Salon Division stylisty z celého světa na akci Kao Salon Virtual Experience 2021.

Copyright © 2012 | All rights reserved • IGEMA SRO | P.iva 05215180018 | email:info@estetica.it login | Powered by coolshop

popup - Wisepops - script