top news

Events/News

Kao Salon Global Experience

Pondělí, 24 Říjen 2022 10:14

Na 2 300 kadeřníků z celého světa se zúčastnilo přední globální akce v oboru v Amsterdamu GLOBAL CREATIVE AWARDS

Rodina Kao Salon čítající téměř 2 300 stylistů z celého světa se sešla v Amsterdamu na Kao Salon Global Experience, která zahrnovala dva dny plné úchvatných show, vzrušující soutěž a inspirativní umělecká setkání. Po úžasném úspěchu akce Kao Salon Virtual Experience v posledních dvou letech se divize Kao Salon Division rozhodla uskutečnit v roce 2022 další ročník NAŽIVO. Hostitelským městem akce se pro tento rok stal Amsterdam ve dnech 2.–3. října 2022.

Všichni hosté, kteří neměli možnost se akce zúčastnit naživo v Amsterdamu, ji mohli sledovat na webových stránkách Kao Salon Division nebo přes Youtube Live.

Jedním z celé řady hitů těchto dvou dnů byl galavečer Global Creative Awards, při kterém se vyhlašovali dva noví Gold Winners, a premiéra filmu HAIR EVERY WEAR 2.0 o nové kolekci značky Goldwell od Global Ambassadora Angela Seminary.

ARTIST SESSIONS

Během pěti inspirativních uměleckých setkání měli hosté z celého světa možnost zakusit špičkovou zručnost vystupujících umělců:

Mezinárodně proslulý kreativní tým J.7 z německého Stuttgartu zahrnuje profesionální kadeřníky a umělecké stylisty. Na Kao Salon Experience představil tým J.7 svou novou kolekci „SEROTONIN“.

EVOLVE je cenami ověnčený salón se sídlem v Singapuru, který se často objevuje v televizi, časopisech i na módních přehlídkách. Na letošní akci představil EVOLVE svou novou kolekci REGOTH: Reimagined Gothic. Tato luxusní kolekce přináší novou, modernější a odvážnější koncepci gotického stylu. Všechna umělecká díla jsou v elegantním, avantgardním stylu s barevnou infuzí, která se plynně vlévá do temnoty jako oslava jednoty a sounáležitosti.

STACEY CICERON si již roky prosekává svou vlastní cestu v oblasti péče o krásu. Jako ambasadorka Oribe Hair Care sdílí Stacey své nadšení a odborné znalosti o vysoce strukturovaných vlasech se salóny Oribe po celém světě.

Přední mezinárodní stylista HUUB EYSINK postavil svou kolekci na vizi budoucnosti. Kombinací oblečení, make-upu a virtuálních barev sestavil kompletní balíček nesoucí poselství: Kao Salon Division je připraveno na budoucnost.

TAZ HAIR CO. se se svou prací pravidelně objevují na módních molech i televizních stanicích. Navzdory vysokému počtu získaných cen v soutěžích NAHA, Contessa i Mirror zůstává Taz věrný svým kořenům: lidem na kadeřnickém křesle. Klienti v salónech jsou a vždy budou prioritou tohoto týmu: v každém střihu i barvě je vidět odhodlání týmu Taz Hair Co. dosahovat úchvatného stylu.

ACADEMY SESSIONS & COMMUNITY AREA

V návaznosti na úspěch přednášek Academy Sessions v roce 2021 na akademickém pódiu v roce 2022 vystoupilo pět akademických týmů z celého světa s nejnovějšími trendy v jejich městech. Živě na pódiu se k nim přidali nejlepší školitelé a umělci: Sona Brado & Daniel Bruns, Agnes Westerman & Sascha Haseloff, Salome de Wet & Neil Barton, Kylie Bussing & Jacob Khan a Nicci Welsh.

Během 48hodinové akce měli návštěvníci možnost prozkoumat značky Kao Salon Division a komunikovat s jejich zástupci, kteří představili své plánované inovace na stáncích věnovaných jednotlivým značkám – Goldwell, KMS, Varis a Oribe. V rámci interaktivní výstavy se návštěvníci dále mohli dozvědět informace o udržitelnosti ve firmě, které představil tým Kao Salon pro udržitelnost společně s vývojovým a výzkumným týmem značky Kao.

„Prezentace snah o udržitelnost divize Kao Salon a náš závazek klimatické neutrality jsou jednou z nejdůležitějších zpráv této akce. V souvislosti s tím jsme zároveň spolu s našimi partnery pro tuto akci zajistili, aby Kao Salon Global Experience byla 100% klimaticky neutrální, říká John Moroney, viceprezident oddělení Global Creative & Communication.

GALAVEČER GLOBAL CREATIVE AWARDS

Galavečer Global Creative Awards odstartovaly dechberoucí show a zajímavé prezentace. Stylisté a majitelé salónů z celého světa se zájmem prozkoumali novou kolekci značky Goldwell od Angela Seminary: HAIR EVERY WEAR 2.0. Letošní kolekce HAIR EVERY WEAR 2.0 opět využívá různých emocí, míst, stylů a historie a rozvíjí koncept diverzity, kombinace umění, architektury, módy, filosofie a krásy. „Vnímám lidi jako jeden celek. Mám je rád a věřím ve svět bez preferencí a předsudků. Film Hair Every Wear 2.0 sdílí názor, že každý je jedinečný a může být kýmkoli, kým být chce. Vyvolá ve vás emoce, ze kterých se stává pocit, a z pocitu vyrůstá umělecké dílo,“ říká Angelo Seminara, Global Goldwell Ambassador.

Prezentace Maria Krankla byla vyznáním lásky značce Goldwell a upoutávkou na oslavy 75. výročí značky, které se budou konat v roce 2023. Pozval nás do snového světa své „kreativní vlasové dílny“, kde je v otázce vlasů a kreativity možné vše. Podělil se se stylisty o své zkušenosti s dlouhodobou spoluprací se značkou Goldwell, která je doslova posune za hranice jich samých. „Jedním z hlavních kreativních prvků v mé prezentaci bylo hranaté logo značky Goldwell. Využil jsem ho jak pro tvar vlasů, tak na oblečení jako důkaz vděčnosti mému silnému partnerovi,“ říká Goldwell Ambassador Mario Krankl.

Mezi nejzajímavější okamžiky galavečera Global Creative Awards patřilo vyhlášení vítězů cen Global Creative Awards:

 

New Talent Colorist of the Year

GOLD: Tiew Pei Yu z Malajsie SILVER: Emily Kooistra z Kanady

BRONZE: Lucia McEvoy ze Spojeného království

Creative Colorist of the Year

GOLD: Junz Loke ze Singapuru SILVER: Ian Lee Jia Pei z Malajsie BRONZE: Tasha Yip z Hongkongu

Creative Haircutter of the Year GOLD: Daniela Farzetti z Itálie

SILVER: Rafael Monzó López ze Španělska BRONZE: Alex Tant ze Spojených států

Editorial colorist of the year

GOLD: Ben Driscoll-Price ze Spojeného království SILVER: Amy Wardley ze Spojeného království

BRONZE: Jack Mead & Lydia Wolfe ze Spojeného království

Avant Garde Stylist of the Year

GOLD: Tom Yek Teng Siong z Malajsie SILVER: Manou Grijsen z Nizozemí

BRONZE: Abbie Jackson z Austrálie

Salon Team of the Year

GOLD: Siew Thiam Kui z Malajsie

SILVER: Rafa Monzó López ze Španělska BRONZE: Donna Page ze Spojeného království

Men’s Hairstylist of the Year:

GOLD: Andrew Plester ze Spojeného království SILVER: Jeffrey Den Dikkenboer z Nizozemí BRONZE: Jos Verzijlberg z Nizozemí

 

Dalším z významných okamžiků večera bylo vyhlášení jednoho salónu z každého kontinentu za lídra v udržitelnosti salónů.

Ocenění za „Salon Sustainability Leadership“ v Evropě získal:

Floke, Norsko.

Ocenění za „Salon Sustainability Leadership“ v Severní Americe získal:

Gene Juarez Salons, Spas & Academies, Spojené státy.

Ocenění za „Salon Sustainability Leadership“ v Asii získal:

red hill hair salon, Hongkong.

Ocenění za „Salon Sustainability Leadership“ v Austrálii získal:

Shibui, Austrálie.

„Je skvělé, že jsme letos zase mohli tuto akci pořádat naživo. Majitelé salónů i stylisté byli nadšení. Naši stylisté se prý na letošní akci Kao Salon cítili jako na setkání rodiny, sestávající z nejzajímavějších a nejkreativnějších lidí v oboru. Setkáte se zde s podobně smýšlejícími umělci a navážete přátelství na celý život. Na návštěvníky čekaly všechny typy kreativity – od moderních barev a stylu značky Goldwell přes streetové řemeslo značky KMS až po chic, editoriální styling řady Oribe, řekl John Moroney, VP Creative & Communication.

Related items

 • "Chtěl jsem pro produkty Oribe haló efekt.“ 24 Říjen 2022

  Značka Oribe existuje od roku 2008. Tehdy se Daniel Kaner spolu s dalšími dvěma partnery včetně legendárního kadeřníka Oribe Canalese rozhodl vytvořit profesionální vlasovou značku s jedinečným butikovým dojmem. Od té doby těší značka Oribe svými luxusními produkty profesionální stylisty i náročné spotřebitele – a taktéž časopis Estetica.

 • „HAIR EVERY-WEAR“ 2.0 Angelo Seminara 24 Říjen 2022

  PŘEDSTAVUJEME „HAIR EVERY-WEAR“ 2.0 .Global Ambassador značky Goldwell Angelo Seminara ve svém druhém filmu prezentuje individualitu skrze emocionální kreativitu

 • PŘEDSTAVUJEME BOLT 24 Říjen 2022

  Global Ambassador značky Goldwell Angelo Seminara odhaluje svou nejnovější kolekci 3D vlasových kreací 

 • Global Creative Awards 2022 24 Říjen 2022

  Global Creative Awards se v roce 2022 vrací zpět ŽIVĚ se všemi kategoriemi

Copyright © 2012 | All rights reserved • IGEMA SRO | P.iva 05215180018 | email:info@estetica.it login | Powered by coolshop

popup - Wisepops - script