top news

Events/News

NOVÁ GENERACE KADEŘNÍKŮ S POMOCÍ PROJEKTU „MATRIX START“

Čtvrtek, 21 Duben 2022 15:38

„Stát se kadeřníkem“ bohužel není snem každého absolventa studia kadeřnického oboru.  Podle informací, sdílených řediteli učilišť, v oboru zůstává po ukončení studia pouze mizivé procento absolventů.

Výjimkou nejsou případy, kdy se z třiceti studentů kadeřnickému řemeslu dále věnují pouze dva nebo tři z nich. Tato smutná situace se bohužel s postupem času spíše zhoršuje. To je také důvod, proč značka Matrix, spadající pod Divizi profesionálních produktů společnosti L’Oréal Česká republika, rozhodla představit projekt Matrix Start, jehož cílem je tuto situaci změnit.  

Nedostatek inspirace, velmi omezená návaznost na kadeřnické podnikání a nedostatečná nabídka praktického vzdělání na kadeřnických učilištích jsou časté důvody, proč po škole v oboru zůstává jen minimální množství absolventů. Dlouhodobé nedostatky ve středoškolském vzdělávání byly ještě umocněny během posledních dvou covidových let. Projekt „Matrix Start“ se snaží přinést řešení alespoň pro některé z nich, a to skrze kontinuální podporu, kterou nabízí jak učilištím a učitelům, tak samotným studentům.

„Cílem projektu Matrix Start je budování povědomí o nových, moderních a na praxi orientovaných přístupů ke vzdělávání kadeřníků do co nejširšího množství škol. To v konečném důsledku povede ke zvýšení počtu absolventů, kteří v kadeřnickém oboru setrvají a budou v něm dále budovat svou kariéru,“ uvádí Martina Muroňová, Education manažer značky Matrix ze společnosti L'Oréal Česká republika. Vzdělávací tým značky Matrix se školení kadeřníků věnuje už od roku 2004. Rozšíření aktivit i na učiliště vzniklo spontánně během dlouhých měsíců online výuky v období pandemie, kdy se velmi osvědčilo obohacení online výuky o témata z praxe, novinky a trendy. Nabídka vzdělávacích webinářů byla následně rozšířena i o témata relevantní pro učitele a mistry/mistrové odborného výcviku. Obsah školení pokrývá různá témata od „Základy barvení a stříhání vlasů“ přes témata související s obchodem a marketingem v modulech jako „Jak budovat svou značku na sociálních sítích“ až po moduly vhodné speciálně pro mistry a mistrové jako „Jak efektivně prezentovat online i offline“. 

„Od začátku roku 2021 se takto značce Matrix podařilo proškolit více než 3500 studentů a 60 pedagogických pracovníků. Počet škol zapojených do programu se více než zdvojnásobil z 12 na 25 a nadále roste. Naprosto zásadní je ale celková velmi pozitivní zpětná vazba ze strany škol i studentů, z níž je patrné, jak moc podobný typ podpory pro učiliště chyběl,“ dodává Martina Muroňová. Projekt ale vzděláním nekončí: doplňují ho další navazující aktivity, Ambasador program a soutěž Matrix Talent. 

Aby bylo možné vybudovat povědomí o celém projektu a jeho možnostech pro studenty a zároveň nabídnout dodatečnou podporu talentovaným studentům, vytvořil Matrix skupinu tzv. ambasadorů na školách. Každý ambasador Matrix dostává možnost účastnit se pokročilého vzdělávání, získává přístup k mentorům z řad zkušených kadeřníků a v neposlední řadě má možnost podílet se na testování profesionálních produktů pro kadeřníky. 

Navazující a klíčovou aktivitou letošního jara je soutěž Matrix Talent, určená pro studenty kadeřnických oborů z celého Česka a Slovenska. Finále, na kterém budou mít účastníci možnost ukázat své schopnosti v kategoriích Barva/balayage a Pánský střih, se uskuteční 4.5. 2022 v Pardubicích. Odborná porota, složená z jak z hvězdných kadeřnických jmen, tak z odborníků z řad profesionálního tisku, vybere vítěze. Hlavní cenou je vícedenní stáž v akademii Matrix pod vedením Senior školitelky Matrix Kristýny Dvořákové. Držme společně studentům palce!

 
  • Matrix Start 1  •  

Related items

Copyright © 2012 | All rights reserved • IGEMA SRO | P.iva 05215180018 | email:info@estetica.it login | Powered by coolshop

popup - Wisepops - script