top news

Events/News

Kao Salon Virtual Experience 2021

Čtvrtek, 14 Říjen 2021 17:40

Ve dnech 3. a 4. října 2021 pozvala Kao Salon Division stylisty z celého světa na svou virtuální show Kao Salon Virtual Experience 2021. Ti v rámci této akce využili možnosti zažít 48 hodin plných kreativity a inspirace: Různí umělečtí kadeřníci se podělili o své nejlepší technické a umělecké dovednosti v oblasti barvení, stříhání a stylingu. Jedním z několika vrcholů této akce byl slavnostní večer, kdy proběhlo „živé“ vyhlášení celosvětových vítězů Global Creative Awards.

 

UKÁZKY UMĚLECKÉ TVORBY

Díky inspirativním ukázkám umělecké tvorby měli hosté z celého světa příležitost vidět opravdové mistrovství v kadeřnické a stylistické tvorbě.

Mario Krankl – globální ambasador značky Goldwell Mario Krankl je oceňovaný, mezinárodně uznávaný a vyhledávaný kadeřník a pedagog proslulý svými jedinečnými střihy, nápaditým originálním stylem a úchvatnými barevnými výtvory. Rozsáhlé portfolio tohoto  rakouského umělce zahrnující účesy pro focení do módních časopisů a pro módní přehlídky vznikalo ve spolupráci s některými z největších fotografů v oblasti módy a jeho tvůrčí workshopy a prezentace trendů si získaly obrovský počet příznivců na celém světě. Pro virtuální akci Kao Salon Virtual Experience navrhl Krankl tuto velkolepou kolekci módních účesů, z nichž každý je mistrovským dílem z hlediska textury a svědčí tak o hloubce a velikosti jeho mistrovství.

We-R – stylista Glenn van Dijke a vlasový kolorista Fatos Sezgin, kteří provozují každý svůj vlastní kadeřnický salon v Amsterdamu, jsou oba špičkou ve svém oboru. Díky 36 letům zkušeností v oboru se jejich mimořádná díla stala ozdobou stránek nejprestižnějších módních časopisů a přehlídkových mol na Paris Fashion Week. Jejich společné nadšení pro vzdělávání začínajících kadeřníků je přivedlo k tomu, že spojili své síly a vytvořili We-R, vzdělávací program probíhající v Amsterdamu, v rámci něhož vyučují technikám kadeřnictví pro reklamní kampaně a focení. Kolekce účesů pro focení do módních časopisů sestavená touto dvojicí pro letošní Kao Salon Virtual Experience je elegantní ukázkou klidné, decentní krásy a minimalismu v tom nejlepším provedení.

GEOGANIC – tento výraz vytvořený spojením slov „geometrický“ a „organický“ je názvem oceňovaného kadeřnického salonu z belgického Hasseltu proslulého mimořádnými barevnými výtvory a ultra přesnými střihy. Majitelé salonu Thomas Laslo a Loredana Danese, kteří jsou partnery v podnikání i v životě (pár s oblibou říká, že mají vlastně tři děti: dva syny a svůj salon) spolu sdílejí vášeň pro hru s tvary a rovnováhou a usilovně studují kontury tváře, věnují pozornost tomu, jakým způsobem vlasy přirozeně pokrývají tvář, tónu pleti, barvě očí a dalším charakteristikám, na základě nichž pak utvářejí zcela osobitý vzhled. Na letošní virtuální show Kao Salon Virtual Experience předvedlo toto duo neuvěřitelný smysl pro detail a představilo sbírku geometricky odvážných střihů, které vynikají na pozadí tvořeném tlumenými barvami drahokamů.

X-Presion – Světově proslulý a oceňovaný tým z madridského kreativního vlasového studia X- Presion posouvá střih, barvení a styling do velkolepých nových dimenzí. Tato skupina uměleckých kadeřníků udávající tón ve svém oboru, jejichž výtvory se objevily na 80 titulních stránkách časopisů a která se pyšní i velkou sledovaností na sociálních sítích (jejich videa mají již více než 4 miliony zhlédnutí), je považována za jednu z nejkreativnějších sil v oblasti vlasového stylingu.  Svými inovativními  technikami a avantgardními návrhy proměňují  vlasy doslova  v sochařská umělecká díla. Příklad: jejich ohromující kolekce vytvořená pro letošní Kao Salon Virtual Experience je kombinací ultramoderních tvarů s grafickými barevnými vzory.

Visionaries Artistic  Team  neboli  tým  mladých  uměleckých  vizionářů,  skupina  nesmírně nápaditých kadeřníků z polské Varšavy, přistupuje k účesům jako k výrazu individuální krásy každého jednotlivce, nikoli pouze jako k samostatnému stylu. U těchto kreativních tvůrců překračujících hranice běžné tvorby vychází proces návrhu ze studia formy, tvaru, textury a barvy. Tito tvůrci, inspirovaní čtyřmi přírodními živly – zemí, vzduchem, ohněm a vodou – vytvářejí z vlasů jedinečné umělecké dílo, jako tomu bylo při letošní akci Kao Salon Virtual Experience.

M&P – renomovaná vzdělávací a školící akademie Mazella & Partners neboli M&P spolupracující se špičkovými kadeřníky z celého světa je známá tím, že pomáhá stylistům a koloristům získávat elementární technické dovednosti a uvolnit tak v sobě své skutečné mistrovství. M&P se sídlem na Francouzské riviéře formou kurzů a díky svým zkušenostem s provozem kadeřnického salonu na všech úrovních kadeřnické tvorby zpřístupňuje výjimečné odborné vzdělávání všem a vede své žáky tak, aby překročili svůj stín a stali se mistry ve svém oboru. Toto mistrovství bylo v celé své kráse k vidění na letošní akci Kao Salon Virtual Experience, na níž tým M&P prezentoval ohromující kolekci jemných nuancí v barvách, které se krásně vyjímaly na účesech exkluzivních forem a stylů.

Oribe – Značka Oribe je synonymem pro fascinující a smyslné účesy, která zcela originálními novými módními způsoby brilantně přetváří starší již známé styly v něco nového. Mandee Tauber a Christian Ceja-Compin, školitelé společnosti Oribe sídlící v USA a veteráni  zákulisí módních přehlídek, kteří pracovali jako stylisté na účesech při elitních módních přehlídkách značek, jako jsou Givenchy a Valentino, představili tuto svou úchvatnou kolekci, která vzdává hold estetice značky. Výsledkem studie vzájemné harmonie tvaru, proporcí a textury je mimořádný styl všechúčesů, které nejen inspirují svou kreativitou, ale jsou zároveň nositelné, hebké a s hmatatelnou kvalitou.

Vyhlášení  vítězů  cen  Global Creative Awards  bylo  jedním z  nejvýznamnějších  okamžiků slavnostního večera Global Creative Awards Evening, který byl živě vysílán z virtuálního studia:

New Talent Colorist of the year

1. MÍSTO: HARLEY LIU, EROS Hair Styling z Taiwanu

2. MÍSTO: BRITT STURING, Twins Hair & Beauty z Nizozemska

3. MÍSTO: CHLOE NG, Mainstage Hairdressing z Číny

Editorial Colorist of the year

1. MÍSTO: SVETLANA ZAJCEVA, Laimalux Academy z Ruska

2. MÍSTO: CARLOS ALVARES, Trademark Salon ze Spojených států

3. MÍSTO: CASEY COLEMAN, CHAIR Studio ze Spojeného království

Avant Garde Stylist of the year

1. MÍSTO: SEAN CHIU, M Plus Salon z Hong Kongu

2. MÍSTO: SHI-HAN ZHOU, EROS Hair Styling z Taiwanu

3. MÍSTO: MARCELA BLECHOVÁ, Salon TOP z České republiky

Salon Team of the year

1. MÍSTO: HAIRSTUDIO INFINITY z Nizozemska

2. MÍSTO: K-HANS z Taiwanu

3. MÍSTO: NEW WAVE HAIR ze Spojeného království

Men’s Hairstylist of the year:

1. MÍSTO: RENAT MURZAHALEIEV, HDRM Salon z Ukrajiny

2. MÍSTO: LYDIA WOLFE & JACK MEAD, Jack & the Wolfe ze Spojeného království

3. MÍSTO: RUSTAM MIRASOV, Samedy z Ruska

„V rámci této virtuální akce Kao Salon Virtual Event, kterou jsme pořádali již druhým rokem, jsme měli příležitost představit ještě více z toho, co může Kao Salon Division nabídnout salonům a stylistům, od mistrovských dovedností a umělecké tvorby Kao Salon Family až po naše úsilí zaměřené na udržitelný rozvoj. Vůbec první ročník soutěže „Global Creative Awards“ kromě toho prokázala, že stylisté z celého světa jsou připraveni nadále vytvářet inspirativní díla, což dokazuje, že kreativita je nezastavitelná navzdory obtížím, s nimiž se v současné době potýkáme“, řekl John Moroney, viceprezident pro kreativitu a komunikaci.

 
 • Angelo_Seminara_Hair_Every_Wear_ • Angelo_Seminara_Hair_Every_Wear_03_RGB_B • AVANT GARDE_BRONZE_MARCELA BLECHOV_CZECH REPUBLIC_1 • AVANT GARDE_BRONZE_MARCELA BLECHOV_CZECH REPUBLIC_2 • AVANT GARDE_BRONZE_MARCELA BLECHOV_CZECH REPUBLIC_3 • AVANT GARDE_GOLD_SEAN CHIU_HONG KONG_1 • MarioKrankl_Show_6621_Press • Oribe_Show_6099_Press • We-R_Show_7860_Press • X-Presion_Show_7532_Press •  

Related items

 • "Chtěl jsem pro produkty Oribe haló efekt.“ 14 Říjen 2021

  Značka Oribe existuje od roku 2008. Tehdy se Daniel Kaner spolu s dalšími dvěma partnery včetně legendárního kadeřníka Oribe Canalese rozhodl vytvořit profesionální vlasovou značku s jedinečným butikovým dojmem. Od té doby těší značka Oribe svými luxusními produkty profesionální stylisty i náročné spotřebitele – a taktéž časopis Estetica.

 • Kao Salon Global Experience 14 Říjen 2021

  Na 2 300 kadeřníků z celého světa se zúčastnilo přední globální akce v oboru v Amsterdamu GLOBAL CREATIVE AWARDS

 • „HAIR EVERY-WEAR“ 2.0 Angelo Seminara 14 Říjen 2021

  PŘEDSTAVUJEME „HAIR EVERY-WEAR“ 2.0 .Global Ambassador značky Goldwell Angelo Seminara ve svém druhém filmu prezentuje individualitu skrze emocionální kreativitu

 • PŘEDSTAVUJEME BOLT 14 Říjen 2021

  Global Ambassador značky Goldwell Angelo Seminara odhaluje svou nejnovější kolekci 3D vlasových kreací 

Copyright © 2012 | All rights reserved • IGEMA SRO | P.iva 05215180018 | email:info@estetica.it login | Powered by coolshop

popup - Wisepops - script