top news

Events/News

ADÍOS RAFFEL PAGÈS: SKUTEČNÁ GLOBÁLNÍ IKONA

Středa, 12 Květen 2021 10:14

S velkým smutkem Estetica sdílí zprávu o smrti našeho dobrého přítele a globální vlasové ikony Raffel Pagès. Kadeřník, obchodník a historik kadeřnictví, zemřel za úsvitu v neděli 9. května v Barceloně, ve věku 78 let.

Raffel, skvělá lidská bytost, inspirativní umělec, nesmírně úspěšný podnikatel, byl zakladatelem a ředitelem řetězce salonů, který nese jeho jméno a který v současné době má ve Španělsku 80 podniků a zaměstnává více než 300 lidí. Syn kadeřníka se naučil milovat kadeřnictví na prestižní pařížské Caritě pod vedením své mentorky a učitelky Rosy Carity. Tam, v okouzlující Paříži, v tom legendárním salonu, se teoreticky, filozoficky a emocionálně formovala jeho duše jako kadeřníka. Po návratu do Barcelony pracoval se svým otcem a bratrem v rodinném podniku na Calle Muntaner, než si otevřel vlastní salon v sousedství Sarrià na adrese Calle Reina Elisenda 16. V polovině 70. let začal cestovat po celé Evropě a hrál na výstavách, seminářích a ateliérech, kde vyjádřil své vášnivé porozumění pro tuto profesi - něco, co Raffel nazýval „Emotional Hairdressing“ - a to nejen rukama, ale i smysly. a emoce.

V olympijském roce Barcelony 92 uvedl do provozu svůj renomovaný Instituto de Perfeccionamiento, chrám vzdělání, kde byly proškoleny tisíce kadeřníků a výchozí bod exponenciálního růstu jeho firmy v 90. letech. Raffel Pagès otevírá salony po celém Španělsku, v Itálii a dokonce i ve své milované Paříži a upevňuje se jako jeden z hlavních řetězců kadeřnictví v Evropě. Pro Raffel Pagès jsou klíčem k úspěchu jeho čtyři já: Investování, bádání, intuice a inovace - kromě toho, že stále pevně věří v neustálý trénink s cílem nikdy se přestat vyvíjet: „Musíte se učit celý život, stále se učím a budu v tom pokračovat až do konce mých dnů. “

Vášnivý v umění a historii začal sbírat předměty související s kadeřnickou profesí v roce 1960, dokud nezaložil nejdůležitější muzeum dějin kadeřnictví na světě, které se nachází v centrální Rambla de Catalunya v Barceloně a které dnes přesahuje 14 000 kusů . V posledních letech Raffel obdržel v Londýně prestižní cenu Hair Legend Award z rukou AIPP (International Association of the Hairdressing Press) během světově proslulé Alternativ Hair Show, přičemž se nadále věnoval velké části času rozšiřování svého muzea a následování před jeho řetězcem salonů spolu se svými dvěma dcerami, Carolinou a Quionia Pagèsovými, kteří dodnes vedou firmu a respektují čistou esenci, se kterou byla založena.

Estetica sleduje brilantní kariéru Raffel Pages již více než čtyři desetiletí, od své první úspěšné show na Cosmoprofu 1975, kdy mu náš zakladatel Mino Pissimiglia věnoval článek, který ho prohlašuje „novou hvězdu v kadeřnictví“. Po celou dobu došlo k nespočetným setkáním, sdíleným příběhům, článkům ... společně s Raffelem, s nímž nás vždy spojovalo velké přátelství. Kromě toho měla Estetica na starosti vydání svých knih „Sto let kadeřnictví“ (2009)u příležitosti stého výročí společnosti L'Oréal a katalog výstavy „Art Coiffure - The Raffel Pages Collection“ (2010). Roberto Pissimiglia, mezinárodní editor EsteticaNetwork a dobrý přítel Raffel Pages, komentuje: "Zanechává nám skvělého kadeřníka všech dob. Skvělého kadeřníka a velkou vášnivost pro tuto profesi. Skvělý historik a sběratel. Skvělý osobní přítel a Velký podporovatel Estetica. Jeho talent, jeho přívětivost, jeho charisma, jeho velkorysost a jeho profesionální úspěch zůstanou navždy naživu v paměti. “

Vyjadřujeme hlubokou soustrast jeho úžasné rodině a mnoha přátelům v kadeřnickém světě. RIP, Raffel Pages, budete s námi vždy.

 • Raffel Pages, Hair Legend Award • Raffel Pages para Carita en 1960 • En una imagen reciente en el Museo de la Peluquería de Barcelona • Con Roberto Pissimiglia y Sergi Bancells en el 50º aniversario de Cosmoprof Bologna • Con Tony Rizzo, Anthony y Pat Mascolo en el Museo de la Peluquería • Con nuestro editor Roberto Pissimiglia en Cosmoprof • Estetica Master Parade 2017 • Primer artículo sobre Raffel Pages en Estetica Italia, escrito en 1975 por Mino Pissimiglia • 'Cien años de Peluquería' y 'Art Coiffure, The Raffel Pages Collection', editados por Estetica •  

Related items

 • INTERNATIONAL HAIRDRESSING AWARDS WINNERS 2021 12 Květen 2021
  • Terri Kay a Andrea Giles @ Mark Leeson (Spojené království), Emma Simmons (Spojené království), Dicksum Low (Malajsie), X-presion (Španělsko) a Errol Douglas (Spojené království) jsou pěti vítězi mezinárodních kadeřnických cen 2021!
  •  
 • GOLDWELL PŘEDSTAVUJE ELUMENATION COOL CHIC 12 Květen 2021

  Od podzimu budou klienti salonů nadšeni zářivými barvami s nečekanou zářivostí, která na ně čeká ve všech salónech Goldwell.

 • HAIRIST V ISTANBULU SLAVÍ PRVNÍ DEKÁDU 12 Květen 2021

  Za posledních 10 let představila Estetica Turkey největší a nejlépe navštěvovanou vlasovou událost v zemi: Hairist Hairdressing Day.

 • BEYOND THE FRINGE 12 Květen 2021

  Farebne bohatá kolekcia od Bond Hair Religion sa zameriava na geometrické tvary a, samozrejme na farbu. Zdôraznila ostré presné rezanie a je obohatený o silné ťahy štetca v žiarivých pútavých odtieňoch.

Copyright © 2012 | All rights reserved • IGEMA SRO | P.iva 05215180018 | email:info@estetica.it login | Powered by coolshop

popup - Wisepops - script