top news

Events/News

Michal Moučka Interview

Středa, 04 Listopad 2020 10:49

Již přes deset let provozuji svůj vlastní kadeřnický SALON v Českých Budějovicích. Práce je pro mě zároveň velkou vášní i koníčkem.

Kromě veškerých kadeřnických služeb nabízí náš salon také kosmetiku, manikúru, pedikúru, řasy, brows lift a v neposlední řadě si zde mohou klienti odnést i nějaký hezký kousek z našeho butiku. Salon je koncipován tak, aby všechny služby byly pohromadě, a zákazníci tak ušetřili čas, který je dnes velmi vzácný a drahý. Již několik let spolupracuje se značkou Goldwell, kde je i v Education Teamu.

Kdy sis poprvé uvědomil, že chceš pracovat s vlasy?

To, že budu pracovat s vlasy, jsem věděl od malička. Vždy mě zajímal design a umění 
a často jsem se v tomto prostředí pohyboval. Mám rád hezké oblečení, stylové interiéry a vlasy do této kategorie samozřejmě také patří. Takže bylo jasné, že svou kreativitu a vášeň zaměřím právě na ně. Miluji avantgardní styl, netradiční barvy a čistotu.

Na co jsi nejvíc pyšný? (profesionálně)

Nejvíc pyšný jsem na můj nový salon, který jsem si sám vybudoval a do kterého jsem vložil hodně energie a lásky. Určitě by ale nemohl fungovat bez mého skvělého desetičlenného týmu. Je stabilní už několik let a společně stále rosteme a rozvíjíme se. Běžně se kadeřníci v jiných salonech často střídají. Pro mě je vždy dobré znamení, když tým drží dlouhodobě pospolu a navzájem si pomáhá.Je to rozhodně příjemné 
i pro klienty. Potom jsou to i moje různá ocenění v prestižních celosvětových soutěžích, jako např. Goldwell Color Zoom Challenge nebo Czech and Slovak Hairdressing Awards. Cením si také spolupráce s různými módními návrháři a nebo se značkou Kevin Murphy na MBPFW. Jsem také pyšný, že nově můžete u nás 
v salonu vidět značku ORIBE, můj tip na nejlepší produkt je Dry Texturizing Spray, 
a celou řadu Gold Lust.

Jaký je tvůj nejlepší tip a jaký účes se ti právě teď líbí? 

Miluji mikáda a různé styly bobů. Dokážou oživit každý styl v jakémkoli věku. Vždy se ale v rozhodování řídím individuálně podle toho, jaký styl a osobnost má klientka. Chci, aby se v novém účesu cítila dobře. Můj osobní tip pro klientky rozhodně je, aby si vybíraly opravdové profesionály ve svém oboru. Velmi často se setkávám se zničenými vlasy, špatným střihem a nevhodně zvolenou barvou, to je potom prostě všechno špatně.

Měl si mentora ? Kde čerpáš inspiraci? 

Mentora jsem nikdy neměl ani žádný koučing. Vše se učím sám. Začátky byly sice těžké, takový pokus omyl, ale právě tím se člověk nejvíc naučí. Možná i díky tomu, že jsem tvrdohlavý beran, si umím jít za svými cíli a překážky mě moc nerozhází.  

Inspiraci hledám hodně na Instagramu, v časopisech a zároveň i u mých šikovných kolegů z ČR. Mám mezi nimi i mnoho přátel. Navíc mezi námi nepanuje žádná nevraživost či závist, pomáháme si, což mě těší.

Jakou nejzajímavější práci jsi dělal?

Hodně mě baví propojovat svou práci s módou, k té mám velmi kladný vztah. Mám zkušenosti s prací pro televize, fashion časopisy, spolupracoval jsem i s různými celebritami. Nejvíc mě ale stejně baví práce na fashion weeku. Je pro mě velkou inspirací, poznám tam vždy skvělé lidi. Další nejzajímavější práce jsou, když česu fotografování nebo módní přehlídky pro módní navrhařku Terezu Sabáčkovou, jsme dlouholetí přátelé a zasvětila mě do světa showbyznysu, kde jsem mohl potkat úžasné lidi, od různých hereček, jako je například Eva Čížkovská, přes modelky, jako je Jitka Novačkova, Nikol Švatnerová, Gabriela Dvořáková a dalších jiných a poslední řadě 
i různé moderátorky, třeba Adélu Jelínkovou. Teď se momentálně starám o vlasy Katky Říhové, kterou můžete slyšet na Evropě2 a vidět na Nově.

Co dělá z člověka skvělého kadeřníka?

Rozhodně by každý skvělý kadeřník měl svou práci milovat a dělat jí nenuceně 
a s láskou. Vážit si sám sebe, mít pokoru ke svým kolegům a klientům. Mít chuť stále se vzdělávat a posouvat ve svém oboru. Postup technologií se mění čím dál rychleji 
a každý profesionál by se měl v novinkách orientovat a dopřát klientům co nejkvalitnější služby. Také je základem správná komunikace, vyzvědět o klientce co nejvíc a pochopit její potřeby, aby s výsledkem byla spokojená a opět nás navštívila. 

 • Michal Moucka 1 • Michal Moucka 2 • Michal Moucka 3 • Michal Moucka 4 • Michal Moucka 5 • Michal Moucka 6 • Michal Moucka 7 • Michal Moucka 8 • Michal Moucka 9 • Michal Moucka 10 •  

Related items

 • Kao Salon Virtual Experience 2021 04 Listopad 2020

  Ve dnech 3. a 4. října 2021 pozvala Kao Salon Division stylisty z celého světa na svou virtuální show Kao Salon Virtual Experience 2021. Ti v rámci této akce využili možnosti zažít 48 hodin plných kreativity a inspirace: Různí umělečtí kadeřníci se podělili o své nejlepší technické a umělecké dovednosti v oblasti barvení, stříhání a stylingu. Jedním z několika vrcholů této akce byl slavnostní večer, kdy proběhlo „živé“ vyhlášení celosvětových vítězů Global Creative Awards.

 • Kao Salon Virtual Experience 2021 04 Listopad 2020

  Ve dnech 3. a 4. října 2021 pozve Kao Salon Division stylisty z celého světa na akci Kao Salon Virtual Experience 2021.


 • Kao Salon Virtual Experience 3. a 4. října 2021 04 Listopad 2020

  Po velkém loňském úspěchu virtuální kadeřnické show Kao Salon Virtual Experience se Kao Salon Division rozhodla uspořádat tuto akci i letos. Ve dnech 3. a 4. října 2021 pozve Kao Salon Division stylisty z celého světa na akci Kao Salon Virtual Experience 2021.

 • Kao Salon Event 3. a 4. října 2021 04 Listopad 2020

  3. a 4. října 2021: Kao Salon Event je každoročně pro mnoho zákazníků zlatým hřebem rodiny Kao Salon, která je domovem značek Goldwell, KMS, Oribe a Varis. Je výsledkem snahy Kao Salon Division představit i v dnešní době nápady, trendy a kreativitu, protože nyní více než kdy jindy je naším heslem: kreativita nikdy nekončí  (#creativityneverstops).

Copyright © 2012 | All rights reserved • IGEMA SRO | P.iva 05215180018 | email:info@estetica.it login | Powered by coolshop

popup - Wisepops - script