top news

Events/News

POSEDLOST VLASY: PŘÍBĚH ORIBE –INTERVIEW S DANIELEM KANEREM

Středa, 26 Srpen 2020 07:25

Daniel Kaner, prezident a spoluzakladatel společnosti Oribe Hair Care a zároveň skvělý řečník mluvil s časopisem Estetica o tom, jak jeho firma spojila síly s Kao Salon Division. Dotkli jsme se všech témat – od synergií, které tímto spojením vznikly, až po cesty, které nebyly tolik prozkoumány.

Co nám můžete říct o mezinárodním růstu značky Oribe poté, co se stala součástí společnosti Kao?


„Před několika lety jsem zaklepal na dveře Coryho Coutse (Global President, Kao Salon Division) a jsem rád, že mi otevřel. Představil nás můj dlouholetý přítel a  veterán v oboru John Moroney (Viceprezident Creative & Communication, Kao Salon Division). Vytipovali jsme si společnost Goldwell jako strategického partnera pro naši značku, jelikož jejich barva je zlatým standardem oboru a perfektním společníkem pro nás. Nakonec to v roce 2018 vyústilo v partnerství s Kao Salon Division North America. Úžasné  na tom je, že jsme tuto společnost znali ještě předtím, než jsme se spojili. Úzce jsme spolupracovali s Trevorem Attenboroughem (prezident & generální ředitel, Kao North America) a jeho týmem včetně lektorů, prodejců v terénu a marketingových specialistů a během té doby jsme si k sobě vytvořili velký respekt. Většinou se to tak neděje, jelikož se akvizice provádějí předtím, než dojde k vytvoření vztahů. Ale my jsme měli vytvořeny silné vztahy již před akvizicí, což jistě napomohlo bezproblémovému přechodu na novou spolupráci. Společnost Kao má historii dlouhou 130 let a spolu s tím si vybudovala úžasné hodnoty a globální kulturu. Divize profesionálních produktů se v oboru kadeřnických salonů pohybuje velmi dlouho a vedou ji opravdu skvělí lidé jako Cory Couts a Trevor Attenborough. Jak vždycky říká Trevor – berou velmi vážně to, jak se značky ukazují v komunitě.


Společnost Kao zanechává v celé Evropě a Asii strukturovanou stopu: profesionální manažeři a vzdělávací zařízení působí po celém světě. V mnoha aspektech je to pro značku, jakou je ta naše, jako sen mít možnost využívat takové zdroje. Naším cílem je přinášet naprosto stejné hodnoty a principy do rozšířené sítě, kterou nám poskytla divize profesionálních produktů. Chceme si být jistí, že na všech trzích zavádíme produktové řady do správných salonů a pro správný typ stylistů. Naším snem je vybudovat globální síť stejně smýšlejících kadeřníků. Kadeřníků, kteří jsou hrdí na svoji práci a na hodnotu svého příspěvku komunitě. Našim největším trhem jsou Spojené státy a díky vlivu společnosti Kao jsme se okamžitě stali mocným světovým hráčem. Poznali jsme, že opravdu globální značka hovoří různými dialekty a je citlivá k místním tržním podmínkám. Naše partnerství nám umožňuje vstupovat na trh pečlivým a promyšleným způsobem.“

Jak se podařilo se značce Oribe zůstat na vrcholu?

„Uvedli jsme značku Oribe Hair Care na trh v roce 2008 během recese…  věřili jsme, že je na trhu pro nás místo. Podstatnou část kariéry jsem strávil spoluprací s významnými kadeřníky a vlastníky salonů, kteří mají hluboký smysl pro profesionalitu a milují uměleckou část našeho podnikání. Tato skupina testovala naše produkty v rané fázi, tito majitelé salonů nám půjčili peníze, abychom značku vybudovali, a stále zůstáváme s danou komunitou úzce propojeni.  Naše produkty byly navrženy tak, aby promlouvaly právě k ní. Na druhou stranu to byly výrobky, které hrdě používali zákazníci, jimž nejvíce záleželo na výsledcích.Budujeme kulturu, která je velmi orientovaná na lidi. Strávili jsme mnoho času hledáním těch správných členů týmu, kteří by reprezentovali naše hodnoty a značku. Navíc praktikujeme japonskou filozofii Genbaismu, což znamená, že stavíme na rozšířeném pochopení našich zákazníků a na zvláštních nuancích našeho oboru. Ve Spojených státech provozujeme model přímé distribuce, který umožňuje nepřetržitý dialog s našimi partnery a pomáhá nám dosáhnout detailního chápání jejich potřeb a problémů, kterým čelí.  Úspěch lze definovat mnoha způsoby, ale nejlépe se cítíme tehdy, pokud získáme důvěru stylisty, který je ochoten doporučovat naše produkty zákazníkovi.“

Na které úspěchy jste nejvíce pyšný?


„Jsem pyšný na náš tým a na všechny lidi, kteří se do budování naší značky zapojili. Řada z našich partnerů s námi byla od úplného začátku. Vzpomínám na dobu, kdy jsme značku rozjížděli, kdy jsme měli velmi omezené zdroje a mnoho z našich partnerů věřilo v náš cíl, který nám pak umožnil přeměnit vizi v realitu. Náš cíl je vyšší než pouhý prodej výrobků; je více o posílení naší rozsáhlé sítě a zajištění, že se se budeme rozvíjet spolu a zanecháme komunitu silnější, než jaká byla, a vybudujeme zajímavou budoucnost pro mladší umělce a vlastníky salonů.

Jak se změnilo vzdělávání na počátku epidemie koronaviru?


„Legendární stylista Oribe Canales, který s námi značku spoluzakládal, měl jedinečný pohled na svět. To, co miloval, bylo být kadeřníkem a být v salonu. Vše viděl ve velké perspektivě a v jeho přístupu k řemeslu bylo vidět, že je umělec. Oribe měl vášeň pro vzdělávání a učení. Vždy chtěl růst. Od úplného začátku bylo vzdělávání jedním ze základních pilířů naší podpory salonů. Náš vlajkový vzdělávací program Journey to Mastery byl vytvořen podle našeho interního školícího programu pro lektory, který jsme dále upravili pro stylisty. Tento globální program umožňuje stylistům vyzkoušet si širokou škálu technik. Ve Spojených státech máme speciální skupinu angažovaných a nadšených lektorů, kteří všichni mají talent jak pro nastavování standardů, tak pro to, aby se stali vzorem pro ostatní. Těšíme se, že se dále budeme moci rozvíjet a že se setkáme s novými lektory po celém světě.

Náš program zahrnuje jak kurzy v salonu, tak větší regionální workshopy. Na počátku pandemie viru covid-19 jsme museli kurzy převést na digitální formát. Často vidíme pouze výzvy, které změna přináší, ale v tomto případě máme nový formát, ve kterém můžeme naše vzdělávání nově přepracovat. Přenosnost, přístupnost, širší obecenstvo a ničím neředěné sdělování zpráv – to jsou vše kousky skládačky, na kterých naši lektoři aktuálně pracují. Vidíme v tom velmi zajímavou příležitost, která může všem zúčastněným přinést více. „

Co milujete na kadeřnických salonech?

„Lidé, kteří působí v oboru salonů, mají společnou opravdovou vášeň a lásku k tomu, co dělají. Vždy se nechám inspirovat uměleckým pohledem těch, kteří v naší společnosti vytvářejí věci rukama, srdcem a duší. Pro mne je příležitost být jedním z těchto tvůrců mimořádným darem, který jsem vždy obdivoval. Moji kariéru definovala řada nádherných vztahů, které jsem se na své cestě vybudoval. Komunita mne naplňuje jako kreativce a neexistuje lepší pocit než být na jedné vlně se špičkami oboru, které uvažují podobně jako já.

Oribe Canales opravdu miloval povolání kadeřníka a pamatuji se, že o sobě vždy mluvil jako o umělci. Byl naprosto identifikován se svojí kariérou… Není to nádherné? Pokud se lidé dostanou blíže k tomu, co milují, blíže k tomu, po čem touží, pak se mohou rozletět a rozvinout tím nejkrásnějším způsobem."

Jakou roli hraje mentorství ve vašem přístupu?


„Jako špičky oboru máme povinnost rozvíjet lidi, se kterými pracujeme. Mentorování a koučování se stalo součástí mého stylu vedení lidí. My, jako mentoři, jsme odpovědní za vedení členů našeho týmu na jejich cestě. Je rozdíl mezi dobrou kariérou a nalezením něčeho, co milujete a v čem jste dobří. Jeden z mých mentorů (Cole’s Salon v Minnesotě) mi vysvětlil vliv, jaký kouč může mít na jednotlivce v rámci organizace. Výsledky mají exponenciální dopad na kariéru jednotlivce. Podporujeme všechny členy našeho týmu, aby koučovali kolegy a pomáhali jim nalézt větší sebedůvěru a dosáhnout v jejich kariéře úspěchu s přímým vztahem k jejich osobám. Pomoci jednotlivci lépe pochopit směr, kterým se může rozvíjet a způsob, jak se zbavit obav, představuje účinný nástroj vedení lidí, kterým se mohou pyšnit jak učitel, tak student. Pokud se pohybujete v prostředí, které se zajímá o lidi a jejich osobní rozvoj,
v rámci organizace naleznete jiné myšlenkové nastavení. S tím, jak stárneme, stále častěji myslíme na náš odkaz… Jak skvělá cesta to může být, pokud na ní podporujeme lidi, kterým sloužíme."

Které produkty Oribe máte nejraději?

„V rámci týmu jsme řadu let spolupracovali na výrobě produktů, na které jsme všichni hrdí a jejichž používání si spotřebitelé mohou užívat. Vytváření produktů je opakující se proces plný zastávek a nových začátků. To, na co jsem nejvíc pyšný, není produkt pro péči o vlasy, ale vůně ve formě vonných tyčinek. Značka Oribe je známá svou typickou vůní: je to nádherná směs bergamotu, cedrového dřeva a kubánského národního květu, který nazývají La mariposa blanca (Hedychium coronarium) a tato vůně se stala jakýmsi podpisem naší značky; je to krása. Spolupracovali jsme na ní s legendárními tvůrci vonných tyčinek na ostrovech Awaji u pobřeží Japonska. Je to jako jednoduchá meditace, rád tyto tyčinky pálím po celý den. Pomáhají mi navodit jemnou pauzu nebo změnit zaměření.

V poslední době nosím krátké vlasy a používám jeden z původních produktů, které jsme uvedli na trh - Rough Luxury Soft Molding Paste. Velmi se mi líbí paměť této pasty a matný finiš, který tato pasta zanechává – udělá z mála opravdu hodně. 

I když si vlasy nebarvím, vždy používám Shampoo for Beautiful Color. Kupuji si litrové balení, protože se mi líbí, jak se tato rubínová láhev vyjímá u mne
v koupelně. Mám rád její vůni a to, co s mými vlasy dokáže; je velmi jemná k pokožce mé hlavy, je to pro mne jediný způsob, jak začít den. Pokud jste ho ještě nevyzkoušeli, zkuste naše extra jemné mýdlo, má tak hustou a bohatou pěnu, že vytváří dojem, jako byste používali tělový krém."

Jaké iniciativy během pandemie koronaviru na vás v oboru udělaly největší dojem?


„Současná situace naši komunitu stmelila a byli jsme svědky široké podpory napříč naším oborem.“ Řada výrobců přišla s velkorysou a promyšlenou podporou, která měla mnoho různých forem. Během pandemie jsme komunikovali více, než bylo obvyklé a sdíleli jsme informace z trhů, které se již začínaly otevírat. To bylo velmi užitečné, protože nikdo z nás nevěděl, co můžeme očekávat. Byli jsme potěšeni reakcí spotřebitelů, kteří chtěli podpořit své místní salony tím, že se zapojili do programů poskytování pouličních služeb. Kromě toho se řada z majitelů a manažerů nejvýznamnějších salonů účastnila národních podcastů, ve kterých sdíleli s komunitou informace, zdroje a osvědčené postupy. V naší komunitě salónů jsem vždy cítil obrovskou velkorysost. Jsem hrdý na naši Kao Professional Division a jsem vděčný duchaplným lidem, kteří nás tímto problémovým obdobím vedli... Jsme spolu opravdu silnějšími.“

V čem lze vidět následky karantény jako příležitosti pro provedení změn a pro další vývoj?

„Během pandemie jsem často hovořil s majiteli salonů. Když jsme se připravovali po pandemii znovu otevřít, mnoho z nich přehodnotilo své postupy a našlo nové příležitosti. Jejich hlavním cílem bylo zajistit bezpečnost zaměstnanců a zákazníků a znovu získat jejich důvěru. Myslím si, že do budoucna se budou soustřeďovat na to, jak postupně zlepšovat zákaznický zážitek při zachování bezpečného prostředí v salonu. “

 

Related items

 • Kao Salon Event 3. a 4. října 2021 26 Srpen 2020

  3. a 4. října 2021: Kao Salon Event je každoročně pro mnoho zákazníků zlatým hřebem rodiny Kao Salon, která je domovem značek Goldwell, KMS, Oribe a Varis. Je výsledkem snahy Kao Salon Division představit i v dnešní době nápady, trendy a kreativitu, protože nyní více než kdy jindy je naším heslem: kreativita nikdy nekončí  (#creativityneverstops).

 • Michal Moučka Interview 26 Srpen 2020

  Již přes deset let provozuji svůj vlastní kadeřnický SALON v Českých Budějovicích. Práce je pro mě zároveň velkou vášní i koníčkem.

 • Angelo Seminara - GLANCE 26 Srpen 2020

  Limitovaná edice vyvinutá globálním ambasadorem značky Angelem Seminarou

 • KAO SALON ve virtuálním světě! 26 Srpen 2020

  Poprvé v historii společnosti Kao Salon Division se akce Kao Salon Global Experience konala v digitální podobě. Téměř 20 000 stylistů z celého světa využilo  příležitost zažít 48 hodin stejně špičkového umění a kreativity, jaké znali z předchozích let: inspirace a umění světové úrovně, debut  kolekce Goldwell Couture Collection, světová  premiéra nové kolekce Angela Seminary a novinky od všech značek.

Copyright © 2012 | All rights reserved • IGEMA SRO | P.iva 05215180018 | email:info@estetica.it login | Powered by coolshop

popup - Wisepops - script