top news

Events/News

The ~ academy. Proč všichni míří zrovna sem?

Pondělí, 25 Únor 2019 09:11

Dominika Reslerová je mladá dáma, která vede jednu z nejoblíbenějších školicích akademií v České a Slovenské republice, the ~ academy. O úspěchu a kvalitě svědčí fakt, že jen za poslední rok prošlo stážemi the ~ academy téměř 700 kadeřníků. Zjistěte, proč všichni míří zrovna sem. 

 K dokonalému ovládnutí našeho řemesla jsou nejdůležitější pevné základy

Jak the ~ academy vlastně vznikla? 

Začalo to myšlenkou československé distribuce Paul Mitchell® na otevřený vzdělávací systém, který by byl přístupný a přínosný všem kadeřníkům na trhu, nejen těm, kteří jsou klienty značky. V roce 2016 jsme tedy začali sestavovat program, který klade důraz na praktické stáže, intenzitu, komplexní nabídku témat a možnost budovat své znalosti od pevných základů.

Co všechno si můžeme představit pod pojmem základy?

Každý kadeřník by měl perfektně ovládat tři základní okruhy – technologii střihu, barvení a foukání. Teprve když dokonale rozumíte geometrii střihu, můžete začít stříhat precizně a bez omezení (chcete-li kreativně). Chcete-li být „králem blond", musíte mít vskutku pod kůží znalosti o barevném kruhu. Dokonalost výsledku je však dána i mnoha dalšími střípky, ke kterým kadeřníky vedeme: čistota práce, komunikace se zákazníkem, správný výběr nástrojů a podobně. 

Pro koho tedy školení v the ~ academy jsou?

Pro všechny! Díky šíři nabídky si u nás vybrali ambasadoři a školitelé konkurenčních značek stejně jako budoucí kadeřníci, kteří teprve navštěvují učiliště. Důležitým faktorem je malý počet účastníků na každém školení. Maximální počty jsou u praktických školení 12 lidí. Tyto skupiny jsou vedeny dvěma školiteli, takže je vždy dost prostoru pro individuální přístup a zohlednění zkušeností a znalostí každého jednotlivce

Co když nepracuji se značkou Paul Mitchell®? Nebudou to jen vyhozené peníze? 

Absolutně ne. Celý koncept je založen na výuce technologií a postupů, které nejsou bezprostředně spojeny s konkrétními produkty. Krásná barva, ohromující foukaná nebo dechberoucí styling není primárně výsledkem použitých produktů, ale vždy především umu a technologických znalostí kadeřníka, které je potřeba budovat zcela od základů a v návazných krocích. A Paul Mitchell® Academy, dnes už jen the ~ academy, je místem, kde si můžete nejen osvojit dokonalé základy, ale díky nesmírně široké nabídce růst až do nebes.

Jako stěžejní zmiňujete kvalitu školení. Jak ji tedy zajišťujete?

Na prvním místě jsou samozřejmě lidé, kteří v the ~ academy působí. To je bez debat.Tým si velmi pečlivě vybíráme a musím říct, že jsem velmi pyšná, že můžeme spolupracovat s největšími špičkami v našem oboru, jako je Nina Krajčo, Diana Kratochvílová, Aneta Vaňová, Aleš Jurnykl a další. Kromě již zmiňovaných malých skupin je klíčové, že vše, co má smysl, si u nás kadeřníci vždy zkoušejí prakticky na živých modelech. Velký důraz klademe na lidský, rovnocenný přístup - studenti se u nás nebojí na nic zeptat a cítí se tu jako doma.

Chystáte pro rok 2019 nějaké zásadní novinky?

Máme připravena úplně nová školení, například NEUMA Wedding s Klárou Doležalovou, které vás perfektně připraví na svatební sezónu, Hair Spy s Renátou Sukupovou, kde se kadeřníci naučí perfektní diagnostiku vlasu. Hlavní změnou ale bude, že od března 2019 začneme konečně působit i u sousedů na Slovensku, konkrétně v Bratislavě.

Více informací.

 
  • Dominika Reslerova  • the academy 1  • the academy 2  • the academy 3  • the academy 4  • the academy 5  •  

Related items

Copyright © 2012 | All rights reserved • IGEMA SRO | P.iva 05215180018 | email:info@estetica.it login | Powered by coolshop

popup - Wisepops - script