top news

Events/News

Rozhovor: Mirka Hajdová

Úterý, 19 Únor 2019 08:10

Během módních focení pravidelně češe supermodelky Evu Herzigovou nebo Karolínu Kurkovou. Její práce je k vidění na fashion weeku v Miláně či v Paříži.

Se svým týmem již dvakrát poskytovala prvotřídní vlasový servis celebritám na festivalu v Karlových Varech v rámci ELLE Beauty Lounge. Kromě toho je Mirka Myšička Hajdová kreativní ředitelkou pražského Red Salonu a sedm měsíců již také matkou. 

Jsi žádanou vlasovou stylistkou na módních foceních, za prací cestuješ po celém světě. Jak se to přihodilo? 

K focení jsem se dostala před mnoha lety, díky make-up artistce Adrianě Bartošové, která mě do tohoto světa přivedla. Bylo to pro mě něco úplně nového a zároveň osvobozujícího, když jsem zjistila, že jako kadeřnice nemusím stát jen u křesla. Nabídek focení, a tudíž možnosti realizovat nápady a úročit zkušenosti se v tomto směru nabízelo stále víc, a tak jsem se jednoho dne prostě rozhodla, sbalila kufry a odstěhovala se do Londýna, centra undergroundové módy a stylu. Tam jsem se začala učit u lidí, 
o nichž se mi v Česku ani nezdálo.

Které své úspěchy považuješ v tomto směru za největší?

Nejčerstvěji mám v hlavě focení pro první číslo československé Vogue. To pro mě není úspěch jen pracovní, ale i vlastenecký. Je to pro mě obrovská čest, které si vážím, 
a zároveň jsem si ji užila. Pak to určitě byla první setkávání s velkými módními kampaněmi. Dostala jsem se do nejužšího týmu kadeřnické legendy Eugena Souleimana, to je to, co mi skutečně otevřelo dveře a naučilo mě to, jak dnes pracuji. 
A také se nestydím říct, že jsem první nebo minimálně jedna z prvních českých vlasových stylistek, zastupovaných světovou agenturou. 

Byla jsi úspěšná ve světě, proč jsi měla potřebu vrátit se zpátky sem a rozjet tu Red Salon?

Já tu potřebu sama neměla. Zavolala mi Jana Šafářová, kterou jsem do té doby vůbec neznala. Zeptala se mě, jestli s ní chci v Praze rozjet salon. Do toho se mi tehdy moc nechtělo, měla jsem své práce dost, ale nabídla jsem se, že jí s tím aspoň pomůžu. Přijela za mnou do Londýna, obcházely jsme spolu pro inspiraci různá kadeřnictví, které mám sama ráda, a mně začalo postupně docházet, že kdyby to v Praze bylo něco opravdu výjimečného, co bude splňovat mé nároky a představy, s Janou do toho půjdu.

Kdo může v Red Salonu pracovat? 

Úplně každý kadeřník, který nás osloví. Musí mít rád svou práci, touhu neustále se zlepšovat a umět pracovat se svým egem. Musí chtít poskytovat servis, který je nebo bude na vyšší úrovni než v jiných salonech. Vždy si s každým rádi popovídáme, a když se naše očekávání vzájemně setkají, přivede si kadeřník modely a my vidíme i po praktické stránce, zda je společná cesta možná.

Co teď Red Salon čeká?

Otevření nového křídla, které bude kombinací dámského salonu v novém pojetí, než jej znáte, a barber shopu, kde se bude dbát na to, aby z něj klienti odcházeli spokojení 
a nikoli se stejným střihem, který mají všichni ostatní. Takže se těším na nové výzvy 
i nové kadeřníky.

Co musí umět úplně každý kadeřník?

Pro mě je kadeřník především člověk, tudíž vážit si sám sebe a znát svou cenu.

A co čeká tebe?

Mám sedmiměsíční dítě, takže mě toho čeká po pracovní stránce méně, než by mě normálně čekalo. Jsem teď mnohem víc v Praze, trávím víc času v salonu a snažím se být matkou, kadeřnicí a podporou týmu Red Salonu. Vzhledem k tomu, že mám extrémně ohleduplného a vstřícného manžela, tak to docela jde.

Překvapuje tě vlasově v Česku ještě něco? 

Velmi mě překvapilo poslední číslo Harper’s Bazaaru, kde je po všech stránkách nádherná fotostory s Lindou Vojtovou. V opačném slova smyslu mě stále udivuje práce některých "mých kolegů", hlavně lakem naprosto slepené vlasové katastrofy.

  • Mirka Hajdov 2  • Mirka Hajdov 3  • Mirka Hajdov 4  • Mirka Hajdov 5  • Mirka Hajdov 6  • Mirka Hajdov 7  • Mirka Hajdov 8  •  

Related items

Copyright © 2012 | All rights reserved • IGEMA SRO | P.iva 05215180018 | email:info@estetica.it login | Powered by coolshop

popup - Wisepops - script